Честит Еньовден, момичета и момчета!!! Да сте живи и здрави и много щастливи!!!
Вчера четох, че трябва рано да отидем и билки да берем, по роса и с роса да си измием лицето за здраве. И аз мислех така да направя, но моят пръв приятел Морфей, рано долетя и ме приспа... И се събуждам някъде малко след 24 часа и чувам, че говорят и Теа нещо си бърбори... А те я къпеха в коритото в банята. Пожелах им лека нощ, но не можех да заспя и така сомнамбулствах на компютъра до към 3 часа и едва тогава заспах. Сутринта всички спяха, а аз се телепортирах на полянката под блока ни и първата билка, която си набрах, беше жълто и красиво разцъфнало Еньовче и си набрах много стръкчета и си наръсих лицето с росата. После намерих само един единствен стрък жълт кантарион и също жълто цъфнал Камшик-бич на много болести си набрах много от него и още една билка си намерих с нежни сини цветчета-цикория се казва, едничко петопръстниче си откъснах и теснолист живовляк открих и си набрах листа и плодчетата и там до блока ни имаме орехови дръвчета и аз си набрах орехи и листа, откъснах и три клонки с листа от вишната за чай, а в градинката до терасата ми зад блока си откъснах три листа хрян и няколко листа горски ягоди... Отпочинах си на пейката и после прегърнала големия букет с билките и с бастуна се прибрах. А прането ме чакаше да го простра...А на терасата ми имам още някои билки: Коприва, мента, маточина и босилек. Бях изморена от разходката, но щастлива, че си набрах този красив букет от билки на този хубав ден на Еньовден!!!