Невинните деца погубва Израел!
Убийството не е повелята на Бога.
Кой здравомислещ би смъртта приел
нормално, без надигаща тревога?
В убийството отсъства любовта.
Убийството несъвместимо е с живота,
тъй както милостта с жестокостта
не гледат вплетени в една посока.
Невинните деца погубва Израел,
отхвърлил първо Царят на живота.
За злото няма никакъв предел,
омразата щом до сърцето се докопа.
Не е във естеството на Христос,
противоречи с небесната Му същност.
Убийството издига днес въпрос,
а отговорът сочи лицемерна външност.